Legutóbbi bejegyzések

• Üdvözöljük!

Köszöntjük Önöket a Szerencsi Szakképzési Centrum Sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája oldalán.

Reméljük, hogy a honlapunkon elhelyezett tartalmak hasznos információkkal szolgálnak intézményünkről, képzéseinkről, az iskolai életről.

• Ingyenes nyelvtanfolyam

Tisztelt Látogatónk!

A GINOP 6.1.3 pályázat támogatásával megvalósuló INGYENES nyelvi
    képzéseket tervezünk iskolánkban.

– A képzés a résztvevők számára INGYENES, beleértve a
    tankönyvet, elektronikus tananyagot is
    – A program az Európai Unió támogatásával valósul meg
    – Angol és német nyelvű képzéseket szervezünk
    – A projekt várhatóan szeptemberben indul
    – A képzési idő 120 óra
    – Alapfokú, középfokú és nyelvvizsgára felkészítő kurzusok
    indulnak
    – A képzés tanúsítvánnyal zárul
    – A programban 16-65 éves kor közötti és legfeljebb középfokú
    végzettséggel rendelkezők vehetnek részt
    – A képzések Borsod- Abaúj –Zemplén Megye 18 településén
    indulnak igény szerint

Kérjük, hogy segítse a program előkészítését, és töltse ki ezt
    a kérdőívet, hogy a képzési szinteket , időpontokat
    meg tudjuk tervezni!

Az igényfelmérő kérdőívet közvetlenül kitöltheti:

A képzés facebook oldalát itt érheti el:

Köszönjük!

• Szóbeli felvételi 8. osztályosoknak!

A tanulók felvétele intézményünkbe az általános iskolai tanulmányi átlageredmény és a felvételi eredmény (írásbeli és szóbeli) 50 – 50%-os rangsorolása és szóbeli meghallgatás alapján történik. Szakközépiskolásoknak csak szóbeli meghallgatás van.

A felvételi eljárással kapcsolatos felhívás ide kattintva olvasható

Orvosi alkalmassághoz nyomtatványok az alábbi hivatkozásokra kattintva érhetőek el:
    kereskedő
    rendészeti őr
    gyakorló ápoló/szociális gondozó

• Rákóczi-vetélkedő

27. alkalommal rendezi meg a sátoraljaújhelyi Városvédő és Szépítő Egyesület és Sátoraljaújhely Város Önkormányzata a Rákóczi-vetélkedőt. A verseny lebonyolításában közreműködik a Sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Gimnázium, Szakgimnázium és Szakközépiskola. A versennyel kapcsolatos összes dokumentum megtalálható a bal oldali menüben a Rákóczi vetélkedő menüpont alatt.

• Kedves Határon túli Szülők, Fiatalok!

Akik a 2018/2019-es tanévben magyarországi középiskolába szeretnék megkezdeni tanulmányaikat, a felvételi előírások változása miatt papír alapon nem tudják benyújtani a középiskolába felvételi jelentkezésüket.

Ezért, az alábbiakat javasoljuk Önöknek:

Az alábbi telefonszámon (+36-47-321-322) egyeztessenek időpontot a jelentkezés benyújtásával kapcsolatban. Az egyeztetett időpontban a jelentkező gyermek személyi okmányával, általános iskolai bizonyítványával, nagykorú gondviselőjével személyesen jelenjenek meg iskolánkban, ahol az informatikai rendszerben elvégezzük a gyermek jelentkezését.

A jelentkezés határideje: 2018. február 19.

• Neves névtelenek partneri kérdőív

Tisztelt együttműködő Partnerünk!

A Szerencsi SzC Sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája gyakorló tanárai új módszerek fejlesztésére és alkalmazására törekszünk pedagógiai munkánkban.
    Mivel közös érdekünk a nevelés-oktatás színvonalának emelése, ezért szeretnénk tájékozódni a lehetséges közös tevékenységek köréről. Az Ön véleményének megismerése segít bennünket abban, hogy jobbá tehessük munkánkat, ezért kérjük, töltse ki az alábbi kérdőívet!
    Beküldésének határideje: 2018.02.15.

Köszönjük együttműködését!

• Adventi műsor az Erzsébet Kórházban

A karácsonyi ünnep közeledtével rendhagyó módon az iskola ápoló hallgatói ellátogattak a sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórház rehabilitációs pszichiátriai osztályára. Karácsonyi műsorral és általuk készített ajándékokkal örvendeztették meg az osztályon tartózkodókat. Az osztályos betegek és a kórházi lelkész is karácsonyi gondolatokat osztott meg az osztályon megtartott ünnepség keretei között. Az ünnepség végén mi is az általuk szeretettel készített ajándékokat kaptunk.
    Áldott karácsonyi ünnepeket kívánunk mindenkinek!

Az eseményről készült képek megtalálhatóak az “Iskolai események képekben” menüpontban!

• A Miskolci Egyetem Egészségügyi Karának bemutatkozása iskolánkban

Iskolánk szakgimnáziumi profiljához illeszkedve a továbbtanulás lehetőségeit ismerhették meg diákjaink a Miskolci Egyetem bemutatkozása során. Képzési struktúrájukból a következő szakirányokat mutatták be: gyógytornász, képalkotó diagnosztikai analitika, egészségturizmus szervező. A céljuk az volt, hogy a szakmák rejtelmeibe pillanthassanak be tanulóink. Érdekes, látványos előadásban volt részünk. Köszönjük szépen a lehetőséget, hogy meghallgathattuk az előadást.

• Adventi műsor az Idősek klubjában

Hagyományainkhoz híven 2017.12.13-án a Kossuth Lajos Gimnázium végzős gyakorló ápoló diákjai Adventi műsorral és játékos vetélkedővel készültek az Egyesített Szociális Intézmény Idősek klubjába rendszeresen járó szépkorúaknak. Az ünnepi időszakról szóló versekkel, dalokkal kedveskedtek a megjelenteknek, a Télapó a diákok által készített ajándékokkal lepte meg az egybegyűlteket.

A játékos vetélkedő keretében lehetőségük nyílt a csapatoknak bebizonyítani mennyire ismerik az karácsonyi verseket, mondókákat, milyen gyorsan képesek megfejteni a rejtvények feladatait. Reméljük sikerült egy örömteli délutánt szerezni minden kedves résztvevőnek!
    A Szociális Intézmény ellátottjainak és dolgozóinak Áldott, Békés Ünnepeket Kívánunk!